FORD E-BULTEN

FORD
E-BÜLTEN

Bizden Haberler
  • Ford Otosan, Otomotiv İmalatının Dijital Lideri

     

    Ford, simülasyon şehir Mcity’de otonom araçları test eden ilk otomotiv üreticisi oldu

Devamını oku...
Aralık fırsatlarını kaçırmayın!

 

Detaylı bilgi için tıklayın

Yılın son günlerinde fırsatları kaçırmayın, 2016’ya siz de yepyeni bir Ford’la girin!

Yeni Ford Mondeo, teknolojisiyle geride, fiyatıyla gölgede bırakıyor. Yeni Ford Mondeo Titanium'un yepyeni teknolojileriyle 40.000 TL, 20 ay vade ve %0,66 faizle tanışabilirsiniz.*

Ayrıca diğer Ford binek araç modellerine de 30.000 TL, 20 ay vade ve %0,69 faizle sahip olabilirsiniz.**

 Acele edin, hemen bir Ford yetkili satıcısına uğrayın!
 

* Yeni Mondeo Titanium için belirtilen aylık %0,66 kampanya faizi, gerçek kişilerin bireysel amaçlı araç alımlarının konu olduğu 40.000 TL tutarlı ve 20 ay vadeli FordFinans kredilerinde geçerlidir. Belirtilen faiz oranına karşılık gelen aylık taksit tutarı 2.170 TL'dir. Bu kredi tutarı, taksit tutarı ve vade için; bir kereye mahsus ve peşin olarak tahsil edilen 210 TL dosya masrafı ve vergiler dahil edildiğinde FordFinans kredisinin aylık toplam maliyet oranı %0,85; yıllık toplam maliyet oranı %10,20 olmaktadır. Yeni Mondeo Style araçlarda bu kredi kampanyası geçerli değilidr.
** Tüm binek modeller için belirtilen aylık %0,69 kampanya faizi, gerçek kişilerin bireysel amaçlı araç alımlarının konu olduğu 30.000 TL tutarlı ve 20 ay vadeli FordFinans kredilerinde geçerlidir. Belirtilen faiz oranına karşılık gelen aylık taksit tutarı 1.634 TL'dir. Bu kredi tutarı, taksit tutarı ve vade için; bir kereye mahsus ve peşin olarak tahsil edilen 157,50 TL dosya masrafı ve vergiler dahil edildiğinde FordFinans kredisinin aylık toplam maliyet oranı %0,89; yıllık toplam maliyet oranı %10,68 olmaktadır.

 

50 yıldır bu topraklarda bizi bağrına basan ve 50 yıllık bu gururu bizimle paylaşanlara teşekkür etmek için şimdi Yeni Ford Ticari Ailesi 50. yılına özel 25.000 TL’ye, 25 ay, %0 faizle.

*Belirtilen aylık %0 kampanya faizi, tüzel kişilerin ticari amaçlı araç alımlarının (Ford Ranger hariç) konu olduğu 25.000 TL tutarlı ve 25 ay vadeli FordFinans kredilerinde geçerlidir. Belirtilen faiz oranına karşılık gelen aylık taksit tutarı 1.000 TL'dir. Bu kredi tutarı, taksit tutarı ve vade için; bir defaya mahsus ve peşin olarak tahsil edilen 630 TL dosya masrafı ve vergiler dâhil edildiğinde FordFinans kredisinin aylık toplam maliyet oranı %0,20; yıllık toplam maliyet oranı %2,39 olmaktadır. 

1 Ekim-31 Aralık 2015 tarihleri arasında Ford Servis'e gelin, Ford'unuzu birbirinden cazip fırsatlarla kışa hazırlayın.

Ücretsiz kış kontrolü
Lastik alımında, lastik başına 20 TL hediye çeki
239 TL'den başlayan fiyatlarla EkoServis
239 TL ve üzeri işlemlerde kışlık oto bakım seti hediye
Ford LifeCard'lı işlemlerde %25'e varan indirimler
45 TL'den başlayan fiyatlarla silecekler
205 TL'den başlayan fiyatlarla Ford Calsium akü


* Lastik alımında 20 TL hediye çeki Bridgestone, Lassa ve Pirelli lastiklerinde geçerlidir.

Connect’te takas desteği

 

Detaylı bilgi için tıklayın

Ford Tourneo Connect, hem işiniz hem aileniz için benzersiz bir konfor sunarken teknolojik özellikleriyle de fark yaratıyor. SYNC Türkçe Sesli Kontrol Sistemi ile hayatınızı kolaylaştıran Ford Tourneo Connect, Geri Görüş Kamerası ve Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi ile bütün yolculuklarınızı güvenli hale getiriyor. Panoramik Cam Tavan ve Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima ile de konforu ayağınıza getiriyor.

Dayanıklı, pratik, güvenilir Ford Transit Connect de işinizi kolaylaştırmak için tasarlandı. Daha geniş iç hacim ve üstün yakıt ekonomisi ile Ford Transit Connect Van modelleri ihtiyaçlarınıza hizmet etmek için geliyor.

Benzersiz özellikleriyle Ford Tourneo Connect Kombi ve Ford Transit Connect Van modelleri, aracını yenilemek isteyen tüm araç sahiplerine özel 4.000 TL takas desteği* ile sizleri bekliyor.
 

* Kampanyamız 7 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında geçerli olup, diğer kişiye özel indirimlerle birleştirilemez.

180° Ön Kamera Sistemi

Detaylı bilgi için tıklayın

Aracın ön kısmında bulunan küçük, gizli bir kamera arabanızın Çok İşlevli Ekranında bölünmüş ekran görüntüsü verir, böylece her iki taraftan gelen araçları, bisikletleri veya yayaları görebilirsiniz. Dar bir park alanından yavaş yavaş çıkmaya çalışıyorsanız veya yandan görüşünüzün engellendiği kalabalık bir yoldaysanız, bu teknoloji paha biçilmez bir özelliktir.

Ford Emisyon Taahhüdü
için tıklayınız

 

Tüm dünyada yakın zamanda dikkat çeken dizel emisyon testleri ile ilgili haberlere ilişkin, Ford olarak mevcut durumumuzu tüm şeffaflığı ile sizlere daha net bir şekilde anlatmak istemekteyiz.


Öncelikle, araçlarımız ve gelişmiş teknolojiyle üretilen dizel motorlarımızın da aralarında bulunduğu tüm motorlarımız, ilgili emisyon şartlarının tümüne uygundur. Daha da önemlisi, araçlarımızda “emisyon kontrolünü yanıltıcı cihaz” olarak adlandırılabilecek herhangi bir cihaz bulunmamaktadır.


Ayrıca test prosedürlerimizin, müşterilerimizin araç kullanımlarında karşılarına çıkabilecek mevcut durumlara olabildiğince yakın düzeyde olmalarını sağlamak için yapılan çalışmaları da desteklemekteyiz. Avrupa’da yasalaşma aşamasında olan “Avrupa Gerçek Sürüş Emisyonları” girişimini desteklememizin nedeni de budur.


Ford, müşterilerine yüksek yakıt verimliliği ve düşük emisyon seviyesine sahip araçlar sunmak için çalışmaktadır. Ford müşterileri, EcoBoost motorlu benzinli araçlardan gelişmiş teknolojiler ile üretilmiş dizel araçlara, hibritler, şarjlı hibritler ve tamamen elektrikli araçlara dek birçok farklı seçenek arasından seçim yapabilmektedir.


Ford’un en yeni araçları, sunulan gelişmiş teknolojiler ve Go Further vizyonumuz hakkında daha fazla bilgi için www.ford.com.tr adresini ziyaret edebilir veya size en yakın Ford Yetkili Satıcısı ile irtibata geçebilirsiniz.


Jim Farley

Ford Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı
 

Ford Otosan, Otomotiv İmalatının Dijital Lideri

Ford Otosan, Türkiye’nin en dijital şirketlerinin belirlendiği Accenture Dijitalleşme Endeksi’ne göre Motorlu Kara Taşıtlarının İmalatı sektör lideri oldu. 
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün: “Dijitalleşme, Ford Otosan’ın gelişiminde ve karlılığında büyük bir etken, aynı zamanda şirketimizi geleceğe hazırlamak adına önemli bir unsurdur. Teknoloji ve inovasyon yatırımlarını sürdürülebilir ilerleme yaklaşımının ayrılmaz  bir parçası olarak görüyoruz.”

Ford Otosan, Türkiye’nin en dijital şirketlerinin belirlendiği ve 17 sektörden 104 şirketin dijital karnesinin çıkarıldığı Accenture Dijitalleşme Endeksi çalışmasında, Motorlu Kara Taşıtları İmalatı sektörünün lideri oldu. Türkiye’de ilk defa, bilimsel bir yaklaşım ve sistematik bir metodoloji kullanılarak dijitalleşme ölçümünün yapıldığı Accenture Dijitalleşme Endeksi Skoru’na göre Türkiye’nin ortalama dijitalleşme skoru % 60, Motorlu Kara Taşıtlarının İmalatı sektör skoru ise %70 olurken, sektör lideri Ford Otosan’ın dijitalleşme oranı %77 olarak dikkat çekti. 
 

Ford, simülasyon şehir Mcity’de otonom araçları test eden ilk otomotiv üreticisi oldu

Ford, Michigan Üniversitesi’nde kurulan, Manchester şehrinin birebir olarak yaratılan simülasyonu Mcity’de kendi kendine giden otomobilleri test eden ilk otomotiv üreticisi oldu. Otonom sürüşün, gerçek bir şehre nasıl adapte olacağını test etmek için 129,5 dönümlük alan üzerine kurulmuş olan simulasyon şehir, Michigan Üniversitesi’nin Mobilite Ulaşım Merkezi içerisinde yer alıyor. 
Ford Global Ürün Geliştirme Grup Başkan Yardımcısı Raj Nair; “Otonom araç filomuzu Mcity’de test etmek, bu yeni teknolojileri zorlayıcı ama güvenli bir şekilde geliştirmemize olanak sağlıyor. Biz bu çalışmaları, milyonlarca insanın yaşamlarını iyileştirme ve mobiliteyi artırmada önemli bir adım olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.
Ford, 10 yıldan uzun süredir otonom araçları test ediyordu. Şimdi bu testleri, gelişmiş sensör teknolojilerini araştırmak için Kuzey Kampüs Araştırma Merkezi’ndeki MCity’nin farklı yolları ve gerçekçi mahallelerine doğru genişletti. Ford Fusion Hibrit Otonom Araştırma Aracı, bugünün ön kamera ve ultrasonik sensörler gibi sürücü yadım teknolojilerine, LiDAR sensörlerini de ekleyerek aracın çevresindeki ortamın 3 boyutlu haritasını çıkarıyor.
 

Ford Trucks 4. Uluslararası Fotoğraf Yarışması kazananları ödüllendirildi 

Ford Trucks Sanat Atölyesi’nin düzenlediği “Kamyoncunun Hayatı/Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” temalı Fotoğraf Yarışması’nda etkileyici fotoğraflarıyla dereceye girenler, ödüllerini Logitrans Fuarı’nda aldı. 

Ford Otosan'ın ağır ticari araç markası Ford Trucks'ın, Sanat Atölyesi tarafından düzenlenen “Kamyoncunun Hayatı/Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” temalı Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler, Logitrans   Fuarı’nda ödüllendirildi. Yarışmada dereceye giren 6 eser ile sergileme ve satın almaya layık bulunan 25 eser, 18-20 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’ndeki Ford Trucks Standı’nda sergileniyor. 

% 100 FORD TRUCKS GARANTİSİ
2. el ağır ticari araçta güven arayanların adresi "TruckMarket" olacak

Ekspertiz raporlu, garantili, uygun faizli her marka ve model ikinci el ağır ticari araçlar,
Ford Trucks güvencesiyle,  TruckMarket’te müşterisiyle buluşacak. TruckMarket, ağır ticaride en yaygın tesis ağına sahip kurumsal 2. el markası olarak , 20 Ford Trucks bayisinde hizmet vermeye başlayacak.

 

Ford Trucks güçlü ürün gamıyla Saudi Build 2015’te gövde gösterisi yaptı

Ford Trucks, 26-29 Ekim 2015 tarihleri arasında Riyad’da düzenlenen 27. Uluslararası İnşaat Teknolojileri ve Yapı Malzemeleri Fuarı’nda, Suudi Arabistan ve körfez bölgelerine özel geliştirilen Ford 4135M ve Ford 1843T modellerini sergiledi.

Ford Trucks, Suudi Arabistan distribütörü olan ve ülke genelinde 38 adet Ford bayiliği bulunan Al Jazirah Vehicles Agency (AJVA) aracılığı ile, 26-29 Ekim tarihleri arasında Riyad’da düzenlenen Saudi Build 2015 Fuarı’na katıldı. 55 yıllık kamyon üretim tecrübesi ve çeşitli ihraç pazarı müşteri talepleri doğrultularında geliştirilen Ford Trucks modelleri, Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri müşterilerine özel olarak sunulan “Sıcak İklim Paketi”ne sahip Ford 4135M ve Ford 1843T modelleri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.